385136. MATBORD, mahogny, ur Futuraserien, David Rosén för NK, Nordiska Kompaniet, 1900-talets mitt.
Höjd 74 cm
Diameter 119 cm
2 iläggsskivor medföljer, bredd 60 cm/skiva
Total längd inklusive iläggsskivor 239 cm.
Ålders samt bruksslitage.
Fläckar. Obetydliga fanerskador.
Se annan auktion för stolar ur samma serie.