HÄNGSKÅP, bemålad fur, Allmoge, sannolikt Jämtland, 1700-tal.

385114. HÄNGSKÅP, bemålad fur, Allmoge, sannolikt Jämtland, 1700-tal.

Smidesbeslag. Höjd 55, djup 28, bredd 50.

Bruks- och åldersrelaterat slitage. Senare bemålat.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 183