MATSALSMÖBEL, 7 delar, bonad björk, 1900-talets första hälft.

384980. MATSALSMÖBEL, 7 delar, bonad björk, 1900-talets första hälft.

Bord med tillhörande 6 stolar
Bord med längd 135, bredd 77,5, höjd 74 cm
Stolar, ryggstödets höjd 79,5, sitthöjd 46 cm.

En stol med fanerbortfall på en ryggstödets baksida, i övrigt repor och märken främst på nedre delen av stols- samt bordsben.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bord med tillhörande 6 stolar

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 873