384980. MATSALSMÖBEL, 7 delar, bonad björk, 1900-talets första hälft.
Bord med tillhörande 6 stolar
Bord med längd 135, bredd 77,5, höjd 74 cm
Stolar, ryggstödets höjd 79,5, sitthöjd 46 cm.
En stol med fanerbortfall på en ryggstödets baksida, i övrigt repor och märken främst på nedre delen av stols- samt bordsben.