3849206. ETT ENSTAKA BORD I EK.
Den glaserade toppen av åttkantig form med snidad bladdekoration i mitten. Stående på fyra ben, förenade av korsbåren på blockfötter. Höjd 56cm x längd 51cm.
Allmänna märken och repor står i proportion till slitage och ålder. Se bilder online.