Registreringsnummer: Oregistrerad
Status: Oregistrerad
Motortyp: 2 cylindrar, 1000cc, IOE
Motornummer: 24JE11559
Ramnummer: inget synligt
Årsmodell: 1924
Ursprungsland: USA
Renoveringsobjekt Harley Davidson modell JE 1924.
Saknas flertal delar, bland annat reglage stänger, bakre kedjeskydd m.m.
Kopia på formulär 2 från riksarkivet medföljer (se bild)
Ganska mycket delar som är rätt för denna årsmodell framför allt ljuddämpare som är väldigt svår att få tag på.
Visning: Digital
Köparprovision:
Motorfordon: 12,5 % + 80 SEK
Övrigt: 25 % + 80 SEK
Vissa föremål hämtas på annan plats, se objektsbeskrivning.
Omfattande bucklor, skador, rost m.m.
Nya däck.
Motor går runt, generator drev saknas.
Okomplett renoveringsobjekt.
Status: Oregistrerad
Motornummer: 24JE11559
Ramnummer: inget synligt
Årsmodell: 1924
Ursprungsland: USA
Visning: Digital
Köparprovision:
Motorfordon: 12,5 % + 80 SEK
Övrigt: 25 % + 80 SEK
Nya däck.
Okomplett renoveringsobjekt.