HARLEY DAVIDSON, modell JE, 1924, USA.

3849017. HARLEY DAVIDSON, modell JE, 1924, USA.

Registreringsnummer: Oregistrerad
Status: Oregistrerad
Motortyp: 2 cylindrar, 1000cc, IOE
Motornummer: 24JE11559
Ramnummer: inget synligt
Årsmodell: 1924
Ursprungsland: USA

Renoveringsobjekt Harley Davidson modell JE 1924.
Saknas flertal delar, bland annat reglage stänger, bakre kedjeskydd m.m.

Kopia på formulär 2 från riksarkivet medföljer (se bild)

Ganska mycket delar som är rätt för denna årsmodell framför allt ljuddämpare som är väldigt svår att få tag på.

Visning: Digital
Köparprovision:
Motorfordon: 12,5 % + 80 SEK
Övrigt: 25 % + 80 SEK

Vissa föremål hämtas på annan plats, se objektsbeskrivning.

Omfattande bucklor, skador, rost m.m.
Nya däck.
Motor går runt, generator drev saknas.
Okomplett renoveringsobjekt.

Tema

Stars, Stripes and Steel

Gör en kostnadsfri värdering!

Status: Oregistrerad
Motornummer: 24JE11559
Ramnummer: inget synligt
Årsmodell: 1924
Ursprungsland: USA

Visning: Digital
Köparprovision:
Motorfordon: 12,5 % + 80 SEK
Övrigt: 25 % + 80 SEK

Nya däck.
Okomplett renoveringsobjekt.

Tema

Stars, Stripes and Steel

Antal besök: 2 563