TÄNDSTICKSETIKETTER, 3 st album.

384716. TÄNDSTICKSETIKETTER, 3 st album.

Svenska och utländska etiketter, tidigt 1900-tal. Enligt skriven notering på sista sidan i en av pärmarna "Vid sammanräkning den 5/5 1956 fanns det 2208 st olika, varav 897 st var svenska".

Slitage, smärre revor, vissa etiketter sitter löst.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 083