KARMSTOLAR, ett par, rokoko, 1700-tal.

384597. KARMSTOLAR, ett par, rokoko, 1700-tal.

Bemålade, skuren dekor, lös stoppad sits, blommig klädsel.

Bruksslitage. Stomme med märken och färgbortfall. Senare klädsel och målning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 790