SKEDAR, 17 st, silver, Scandinavien, 1900-tal, vikt 161 gram.

384451. SKEDAR, 17 st, silver, Scandinavien, 1900-tal, vikt 161 gram.

9 st skedar, Matsilver AB, längd 10 cm, 1947 - 1956, vikt 91 gram.
6 st skedar, Norge, längd 9,5 cm, vikt 47 gram.
1 st skedar, Norge, längd 11,5 cm, vikt 11 gram.
1 st sked, Danmark, längd 10,5 cm, vikt 12 gram.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 954