Skål, "Kekkerit", Timo Sarpaneva, Iittala, höjd 18 cm, diameter 19 cm.
Lykta, "Ultima Thule", Iittala, höjd 5 cm, diameter 8 cm.
Fat, Ruda Glasbruk, Göte Augustsson, diameter 18 cm.
Skål, Orrefors, "Hallon", Anne Nilsson, diameter,19 cm.
Bruksslitage.
Repor på fat, Ruda glas.
Bruksslitage.
Repor på fat, Ruda glas.