KONSTGLAS, 6 delar, bl.a, Iittala, Ruda glasbruk, Orrefors.

384226. KONSTGLAS, 6 delar, bl.a, Iittala, Ruda glasbruk, Orrefors.

Skål, "Kekkerit", Timo Sarpaneva, Iittala, höjd 18 cm, diameter 19 cm.
Lykta, "Ultima Thule", Iittala, höjd 5 cm, diameter 8 cm.
Fat, Ruda Glasbruk, Göte Augustsson, diameter 18 cm.
Skål, Orrefors, "Hallon", Anne Nilsson, diameter,19 cm.

Bruksslitage.
Repor på fat, Ruda glas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.
Repor på fat, Ruda glas.

Antal besök: 701