TERRIN,TEKANNA, Tillinge, samt lerfat.

38412. TERRIN,TEKANNA, Tillinge, samt lerfat.

Gulbrunglaserad terrin med vita dekorer,Längd 24,höjd 21 cm, brunglaserad tekanna höjd 13 cm, samt lerfat med pip,30 cm i diameter.

Nagg i terrinens lock,Obetydlig nagg i kannans lock samt liten ursprunglig spricka i hänkeln. Nagg och slitage på lerfatet.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 746