LEJAUR, för vägghängning, sent 1800-tal.

384095. LEJAUR, för vägghängning, sent 1800-tal.

Urtavla av alabaster samt emalj, med tablettsiffror.
Höjd 50 cm.
Bredd 38,5 cm.

Bruksslitage, ramen med spricka kl 12.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 50 cm.
Bredd 38,5 cm.

Antal besök: 797