TAKKRONA, gulmetall, med prismor, totalhöjd 73 cm, 1900-talets sista fjärdedel.

384093. TAKKRONA, gulmetall, med prismor, totalhöjd 73 cm, 1900-talets sista fjärdedel.

5 ljuspunkter för lampor samt 5 stearinljushållare.
Olika blå ljusmanschetter i glas medföljer.
Diameter ca 47 cm.

Bruksslitage, prismor ej genomgångna, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter ca 47 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 455