CIDERSERVIS, 7 delar, samt UPPSATSSKÅL, majolika, troligen 1960-tal.

384080. CIDERSERVIS, 7 delar, samt UPPSATSSKÅL, majolika, troligen 1960-tal.

Uppsatsskål, höjd 36 cm, märkt 1488(?).
Karaff med 6 muggar, majolika, höjd 12,5 - 26 cm.

Bruksslitage, karaff med glasyrsläpp, ej genomgånget.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 810