KRUKA och SKÅL, 2 delar, keramik, Margot Öjemark Wiik, signerade, 1900-tal.

383654. KRUKA och SKÅL, 2 delar, keramik, Margot Öjemark Wiik, signerade, 1900-tal.

Dekor i relief. Kruka, höjd 25 cm, diameter 33 cm. Skål, höjd 11,5 cm, diameter 32 cm.

Bruksslitage, skål med glasyrsläpp runt kanten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 334