FIGURIN, Blanc de Chine, "Guanyin", sen Qing dynasti, omkring sekelskiftet 18/1900.

383386. FIGURIN, Blanc de Chine, "Guanyin", sen Qing dynasti, omkring sekelskiftet 18/1900.

Sittande Guanyin tron med lotusblommor. Stämplad.
Höjd 24,3 cm.

Bruksslitage, tillverkningsdefekter, lagad hals.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 24,3 cm.

Antal besök: 794