MATSALSGRUPP, 11 delar, nyrenässans, 18/1900-tal.

383373. MATSALSGRUPP, 11 delar, nyrenässans, 18/1900-tal.

9 st rottingstolar med lösa sitsar (3 st med stoppade sitsar klädda i tyg), sitthöjd 48 - 50 cm.
Matsalsbord med två utdragbara skivor (á 101 x 53,5 cm), längd 138, bredd 104, höjd 78,5 cm.
Extra rotting och träsnöre medföljer.

Bruksslitage, märken, fläckar, skador, vissa stolar lär limmas, en stol saknar sits.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 106