9 st rottingstolar med lösa sitsar (3 st med stoppade sitsar klädda i tyg), sitthöjd 48 - 50 cm.
Matsalsbord med två utdragbara skivor (á 101 x 53,5 cm), längd 138, bredd 104, höjd 78,5 cm.
Extra rotting och träsnöre medföljer.
Bruksslitage, märken, fläckar, skador, vissa stolar lär limmas, en stol saknar sits.