SKULPTURER, 2 st, Frankrike, patinerad metall, 1900 talets första hälft.

383194. SKULPTURER, 2 st, Frankrike, patinerad metall, 1900 talets första hälft.

Kvinna med stjärna i handen, ståendes på örn, La Victorie, sockel i svärtat trä, patinerad vitmetall, höjd 35 cm.

Man med smidestång och hyvel, ståendes på örn, Le Travail, sockel i svärtat trä, patinerad vitmetall, höjd 30 cm.

Bruksslitage, smärre repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage, smärre repor.

Antal besök: 1 074