JARDINJÄR, Silver och glas. CG Hallberg, Stockholm 1895. Nyrokoko.

383066. JARDINJÄR, Silver och glas. CG Hallberg, Stockholm 1895. Nyrokoko.

Silvrets vikt ca 505 gram.
Riklig dekor av bl a växter och bladrankor. Insats av slipad kristall. Höjd 15, längd 40 cm.

Insatsen med Små nagg. Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Silvrets vikt ca 505 gram.

Herrljunga Auktionsverk
Antal besök: 1 503