382862. ULRICA HYDMAN-VALLIEN. Ett par skålar, ett fat, glas, Tulipa, Kosta Boda, 1900-tal.
Skålarnas storlek: Höjd 14,5 cm, Diameter 22 cm.
Fatets storlek: Diameter 32,5 cm.
Ålders samt bruksslitage.
Repor samt färgbortfall.
Ulrica Hydman-Vallien (1938–2018)