382846. HUSHÅLLSASSISTENT, Electrolux och hushållsvåg, Jernbolaget Eskilstuna.
Assistent Electrolux modell N7, med tillbehör, ca 1970-80 talet, höjd 37 cm
Våg, grönlackerad metall, Jernbolaget Eskilstuna, 1900-tal, höjd inkl. vågskål 27 cm.
Assistentens motor fungerade vid test, bruksslitage, repor.