12 stycken flata tallrikar, diameter ca 27 cm.
12 djupa tallrikar, diameter ca 26 cm.
Vit glasyr med brätte i kobolt med gulddekor.
Några nagg.
Bruksslitage.
Några nagg.
Bruksslitage.