SIDOBORD samt BLOMBORD, Design Uno & Östen Kristiansson, Luxus, Vittsjö, 1960-tal.

382528. SIDOBORD samt BLOMBORD, Design Uno & Östen Kristiansson, Luxus, Vittsjö, 1960-tal.

Jakarandafanér. På fyra raka kromade metallben. Blombord med svart löstagbar plastinsats.
Kvadratiskt blombord, 59,5 x 59,5 cm, höjd 40 cm.
Rektangulärt sidobord, längd 59,5, bredd 40, höjd 40 cm.

Bruksslitage, smärre fläckar, plastinsats med repor och fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 2 939