38236. HYLLSYSTEM, Paul Cadovius, Cado, Dannmark, 1960-tal.
Teak.
4 väggreglar. Höjd 200 cm.
9 hyllplan. Längd 80, bredd 20 cm.
5 hyllplan. Längd 80, bredd 24 cm.
Sektion med 2 lådor. Längd 80, bredd 37 cm.
Hyllfästen i mässing.
Bruksslitage, smärre slagmärken.