SUPKOPP, silver, Erik Enander, Eskilstuna, 17/1800-tal.

382003. SUPKOPP, silver, Erik Enander, Eskilstuna, 17/1800-tal.

Diam ca 5,5 cm.
Erik Enander var mästare i Eskilstuna 1775-1809.
Vikt 29 g.

Ålders- och bruksslitage.
Bucklor finnes.
Mynningskanten med bristningar och materialförlust.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diam ca 5,5 cm.
Vikt 29 g.

Ålders- och bruksslitage.
Bucklor finnes.

Antal besök: 1 622