GEORG JENSEN. Barometer samt termometer.

3818254. GEORG JENSEN. Barometer samt termometer.

Barometer, design Henning Koppel, i originalkartong. Diameter 10 cm.
Termometer för inne- och utetemperatur, design Andreas Mikkelsen. Diameter 13 cm.

Barometer oanvänd. Termometer med bruksslitage och repor. Ingen funktionsgaranti lämnas.

Georg Jensen (1866–1935)

Gör en kostnadsfri värdering!

Georg Jensen (1866–1935)

Antal besök: 330