SABEL, svensk, för flottan.

381780. SABEL, svensk, för flottan.

Lejonkappa. Portapé. Klingan märkt Svalling Eskilstuna, svart läderklädd balja med tre förgyllda mässingsbeslag. Total läng inkl balja ca 91 cm. Klingans längd 75 cm.

Slitage, ställvist hårdare slitage, beslag med smärre bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 346