381713. SALONGSBORD, gustaviansk stil, 1900-tal.
Träskuren dekor i form av fleuroner, kannelyr och akantusblad.
Förgyllt och bronserat. Skiva av vit marmor. Kopplat underrede.
Diameter 62 cm, höjd 55 cm.
Diameter 62 cm, höjd 55 cm.