HUGGARE, m/1856.

381557. HUGGARE, m/1856.

Mässingsfäste med träkavel. Klinga märkt 14 R No:22 och ett P, längd 58,5 cm, totallängd 73,5 cm.

Bruks och ålderslitage, märken, repor, anlupen klinga.

Gör en kostnadsfri värdering!
381557. HUGGARE, m/1856.

Antal besök: 1 111