381503. HALVMÅNEBORD, ett par, furu, med iläggsskivor, nyrokoko, 1800-tal.
Halmånebord 2 st. Diameter 118, höjd 75 cm
2 iläggsskivor, bredd 54 cm.
En lagning på bordsskivan, bordets undre sarg med glipor, bordsskivan med några maskhål samt fuktfläckar.