MICHAEL KNOBEL, Fyra frankiska vyer.

381479. MICHAEL KNOBEL, Fyra frankiska vyer.

(född Spangenberg 1952, frilansande målare i Bamberg sedan 1981) Vy över fyra kyrkor i Bamberg; vy över Övre församlingen och Stefanskyrkan; Vierzehnheiligen; knotiga träd. etsningar. Samtliga signerade för hand nedre höger, daterad 1986 och 1987, vänster upplaga. 18 x 24 cm till 20 x 26,5 cm (ark).

Gör en kostnadsfri värdering!

Kunstauktionshaus Schlosser Forum
Antal besök: 2 640