3814077. SPEGELLAMPETTER, 1900-talets mitt.
Änglafigurer av mässing, stomme av grönlackerat järn. längd 16, höjd 41 cm.
Ytslitage. Färgbortfall. Spegelglas med mindre nagg. Ena spegeln troligen senare. Fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas.