381307. OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Skulptur, brons, senare gjutning efter Pierre Laurel, Art Deco, dansande kvinna, sent 1900-tal/samtida.
På sockel av stenmassa.
Signerad P. Laurel. Märkt A 7627 samt Bronze garanti Paris, J.B Deposee.
Höjd inklusive sockel ca 39 cm.
Bruksslitage.