381280. OTTO SCHIFFMANN. ”Blommornas stilleben”, olja på duk, signerad, dat.1970.
Otto Schiffmann, ”Blomsterstilleben”, olja på duk, signerad O. Schiffmann, dat.1970.
Två nästan identiska blomstilleben av samma konstnär men signerade annorlunda
Mått: med ram 40 x 35 cm (höjd x bredd)
utan ram: 26,5 x 20,5 cm (höjd x bredd).
Bra tillstånd av bevarande. Inramad.