381255. MATSALSGRUPP, 14 delar, barockstil, AB Nordiska Kompaniet, 1900-talets första hälft.
Plakettmärkt. Stolar, 10 st, 2 karmstolar.
Bord, brickmärkt, ca. längd 180, bredd 110, höjd 78 cm.
3 skivor á 60 cm.
Sidobord, utan skiva.
Slitage, repor, slagmärken, lister saknas.