LJUSKRONA MED PRISMOR, empirstil, 1900-tal.

38096. LJUSKRONA MED PRISMOR, empirstil, 1900-tal.

Stomme av mässing, fem ljusarmar, fem elektriska ljuspunkter. Diameter 48, höjd utan kedja ca 60 cm.

Bruksslitage, några prismor med skador, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 816