380913. SCHATULL, Teak, Stig- bolaget, Malmö samt BESTICK, 122 delar, "Venus", 1960-tal.
Schatull, längd 55 cm, bredd 44 cm, höjd 68 cm.
12 matgafflar.
12 matknivar.
12 matskedar.
12 dessertknivar.
12 dessertgafflar.
12 dessertskedar.
12 smörknivar.
12 kräftknivar.
12 assiettgafflar
6 fruktknivar.
9 uppläggningsbestick.
Bruksslitage. Kedjan till nedre luckan lös.