KONSTGLAS, 5 delar, Ulrika Hydman Vallien, Anne Nilsson.
380798. KONSTGLAS, 5 delar, Ulrika Hydman Vallien, Anne Nilsson.
Höjd, 20-26 cm, 3 delar Ulrika Hydman Vallien, Kosta Boda, målad dekor, signerade med etikett och gravyr, 2 delar Anne Nilsson, Vinglas, Orrefors, signerade med gravyr i botten.
Bruksslitage, vasen med blommotiv har en smärre prick/skada i dekoren.