380749. BYRÅ, sengustaviansk/empire, 1800-talets första hälft.
Intarsia, fanerad i olika träslag, beslag av mässing, längd ca. 92, bredd 47, höjd 80 cm.
Sprickor, skada på skiva, slitage. Renoverad och kompletterad.
Något maskstungen.
Nycklar saknas.