BRÄNNVINSKARAFFER, 8 st. Glas, 1800-tal.

380709. BRÄNNVINSKARAFFER, 8 st. Glas, 1800-tal.

2 greppaflaskor höjd 21 respektive 22,5 cm
5 brännvinskaraffer höjd 16 - 20,5 cm
1 grön flaska med tre kronor i relief höjd 14,5 cm.

Bruksslitage samt 3 flaskor med vit beläggning på insidan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 128