FAT, chamotte, "Spectra", egenhändigt signerad och dekorerad av Anna-Lisa Thomson, Upsala-Ekeby. 1900-talets mitt.

380704. FAT, chamotte, "Spectra", egenhändigt signerad och dekorerad av Anna-Lisa Thomson, Upsala-Ekeby. 1900-talets mitt.

Dekor i form av fiskar och havsväxter. Signerad "ALT" av konstnären. Längd 33,5 cm.

Smärre bruksslitage, några små porer i glasyren från tillverkningen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 882