KANDELABRAR, ett par, parisarbete i empire av gjutarfirman Chibout, 1800-talets första hälft .

380500. KANDELABRAR, ett par, parisarbete i empire av gjutarfirman Chibout, 1800-talets första hälft .

För tre ljus vardera. Brännförgylld och mörkpatinerad brons. I form av segergudinnan Viktoria. Varav en gjutarmärkt Chi. Total höjd ca 53 cm

Proveniens: Portugisisk diplomatfamilj.

Slitage, ljusmanschetter saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 913