KUDDFODRAL, KUDDVAR, SÄNGKLÄDER i KORG, handvävda, allmoge.

380376. KUDDFODRAL, KUDDVAR, SÄNGKLÄDER i KORG, handvävda, allmoge.

3 kuddar; 68 x 42, 65 x 42 och 91 x 47 cm med 4 tillhörande sängklädesöverdrag/skydd.
2 blåvitrandiga kuddfodral 109 x 53 cm.
Kuddfodral rött med stjärnor 50 x 48 cm.
Pläd röda stjärnor på blå botten 138 x 165 cm, samt 2 mindre stycken och en mönstrad på svart botten.

Vävt stycke mönstrad på svart botten med skador och slitage, i övrigt lättare slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 290