GUNGSTOL "Isabella", Karl-Axel Adolfsson för Gemla ca 1950.

380349. GUNGSTOL "Isabella", Karl-Axel Adolfsson för Gemla ca 1950.

Lackad och brunbetsad. Genombruten rygg med spjälor. Fast stoppad sits samt ryggkudde i blommigt tyg. Höjd 114, längd 73, bredd 56, sitthöjd ca 4 cm.

Slitage, bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, bruksskick.

Antal besök: 1 202