FICKUR BORDSUR, 5 st, 1900-tal.

380257. FICKUR BORDSUR, 5 st, 1900-tal.

Fickur 4 st:"
N Ohlsson Staffanstorp, diameter 46 mm, en boett Silver.

2 Fickur Silver, diameter 50 mm respektive 54 mm. Ena med stora riksvapnet på ytterboett.
Polhem 24 timmarsvisning, liten sekundvisare, saknar bakboett. Diameter 50 mm. I fodral.
Bordsur 1 st:
Fickur av okänt märke i glasbubbla, diameter 60 cm.

Ålders samt bruksslitage. Ej funktionstestat.
Visare saknas, emaljskador.
Skador på glaset på bordsuret. Saknar visare, emaljskador, går ej.

Gör en kostnadsfri värdering!

Fickur 4 st:"

Bordsur 1 st:

Visare saknas, emaljskador.

Antal besök: 1 147