SERVERINGSKANNA, 2 st, mässing, Nils Petter Linderberg, 1800-talets mitt.

380211. SERVERINGSKANNA, 2 st, mässing, Nils Petter Linderberg, 1800-talets mitt.

En kanna, 1/4 kanna, höjd 16 cm. En kanna, 1/2 kanna, höjd 20 cm.

Den lilla kannan med lagning runt pipen. Den stora kannan med böjd pip. Bucklor. Anlupet.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 731