LJUSSTAKAR, två par, mässing, troligen Skultuna. 1900-tal.

380194. LJUSSTAKAR, två par, mässing, troligen Skultuna. 1900-tal.

Ett par märkt "N 49", höjd 12 cm. Ett par märkt "N 52", höjd 19,5 cm.

Bruks och åldersrelaterat slitage. De mindre ljusstakarna är skeva och anlupna. Stearinrester.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 960