LJUSSTAKAR, ett par, Karlskrona Lampfabrik, tidigt 1900-tal.

379900. LJUSSTAKAR, ett par, Karlskrona Lampfabrik, tidigt 1900-tal.

Ljusstakar med fjädring för automatisk uppmatning, höjd 42 cm
En extra glaskupa medföljer.

En glaskupa med avslag, i övrigt smärre slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

En extra glaskupa medföljer.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 789