JARDINIÈRE, DAUM NANCY.

JARDINIÈRE, DAUM NANCY.
3796319. JARDINIÈRE, DAUM NANCY.

Art Nouveau, Frankrike, 1900-talets första hälft. Mottlat ljusblått glas med överfång, etsad och emaljmålad dekor med svan i damm. Signerad "Daum Nancy" och med Lorraines kors.

Längd 17,5, höjd ca 9,5 cm.

Hanteringsslitage. Reducerad hals.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 17,5, höjd ca 9,5 cm.

Antal besök: 419