379618. MATSALSGRUPP, 5 delar, design Börje Mogensen, Bra Bohag, Karl Andersson & Söner. 1950/60-tal.
Bestående av bord och 4 stolar, bordets längd 140, bredd 93, höjd 72 cm, 2 st iläggsskivor á 55 cm.
Slitage, repor och märken, bordets sarg med lagning, smärre skador, klädsel med fläckar.