PARTI GLAS, 7 delar, skål på fot, 2 karaffer samt flaskor 4 st, 1800/1900-tal.

37961. PARTI GLAS, 7 delar, skål på fot, 2 karaffer samt flaskor 4 st, 1800/1900-tal.

Skål på fot, rutslipat glas, längd 29, höjd 24 cm.
Karaff med dekor av bland annat blomma, höjd 21 cm.
4 flaskor, höjd inklusive proppar, 14,5 - 16,5 cm.
Karaff på enskild bild höjd ca 19 cm.

Bruksslitage, skål på fot med naggar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 974